Шукати в цьому блозі

Безпека життєдіяльності


Діти - допитливі та безстрашні, вони ще не здобули негативного життєвого досвіду. Саме тому ризик, що вони потраплять у небезпечну ситуацію, дуже великий. Крім того, усім відомо: часто повторювані заборони на дітей не діють, адже зазвичай малята не звертають уваги на частку "не", сприймаючи заборону як керівництво до дій.

Тому дорослі мають шукати інші шляхи до дитячої свідомості, щоб спонукати їх замислюватися над власними вчинками, формувати у малечі свідоме розуміння наслідків необачної поведінки, як особистої, так і оточуючих.

Потрібно також мати на увазі, що кожна проблема має дві сторони. Навчаючи дітей безпечній поведінці, важливо не зламати їхньої природної допитливості та зацікавленості оточуючим світом.

В Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні наголошується:
"Дитина повинна самостійно вирізняти основні небезпечні чинники довкілля, знати правила безпечного перебування вдома, у дитячому садку, на вулиці, на воді, на льоду, на спортивному майданчику".



МІННА БЕЗПЕКА

Асоціативні картки про вибухонебезпечні предмети 

Як говорити із дітьми про вибухонебезпечні предмети (поради батькам від психолога)

Безпечні канікули та Суперкоманда проти мін (серія мультфільмів для дітей)

Навчаємось мінній безпеці із Патроном (навчальні відео для дітей і дорослих  )

Брошура з Патроном із завданнями (Яскрава брошура містить завдання від Пса Патрона на кожному розвороті для запам'ятовування правил безпечної поведінки з вибухонебезпечними предметами._

Брошура "Сорок І Поні" (буклет із завданнями з навчання міної безпеки дітей 4-8 років)

Загідки на тему мінної безпеки

YouTube канал "Вовк Дікі і мультяшні пригоди"


ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА



ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

 

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!

Легковажне поводження дітей з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків. І виною цьому – батьківський недогляд. Статистика трагедій свідчить: здебільшого нещастя трапляються тоді, коли діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина, особливо до батьків.

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить лише від нас самих!

 



ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ – ВІДЕО ДЛЯ НАЙМЕНШИХ

Говорити з дітьми про особисту безпеку, межі, дозволені та заборонені дії, а також про взаємодію з дорослими варто з найменшого віку. Дошкільнята мають знати, які існують правила безпеки вдома, в дитсадку, а також на вулиці чи в інших публічних місцях. Малечі необхідно пояснити, що таке безпечні та небезпечні дотики і до кого вони можуть звернутись в разі загрози.

Допомогти у такій розмові можуть короткі ролики для молодших школярів та старших дошкільнят від МБО «Служба порятунку дітей». Переглядайте їх за  цим посиланням та обговорюйте разом із дошкільнятами.
 
                                                              
 !! !! УВАГА! !! !!
У зв'язку з трагічними обставинами, які сталися напередодні в одному із сіл Херсонщини, звертаємо увагу батьків
👇
🔹 ️ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ 🔹️
1. Ніколи не залишайте дитину вдома саму, хоча б до 10-12 років. Пам’ятайте: може трапитися усе що завгодно, і достатньо тільки однієї фатальної випадковості, щоб потім пам’ятати про неї все життя. Будь-яка квартира містить масу небезпек для дитини. Їх спектр величезний: від мимоволі включеного газу або випадкової пожежі, що сталася в результаті короткого замкнення електропроводки, — до цілеспрямованого вторгнення чужої людини. Усе це може спричинити непоборні наслідки.
2. Ніколи не випускайте дитину саму на вулицю після 21 години, навіть улітку. Не залишайте дитину саму біля входу в магазин, у аптеку, відділення зв’язку, у дворі, навіть біля власного під’їзду. Також на дачі дитина ніколи не повинна сама гуляти за межами вашої ділянки. І тут може трапитися всяке, достатньо тільки однієї фатальної випадковості.
3. Наполягайте на тому, щоб ваша дитина на все життя чітко засвоїла: треба з підозрою ставитися до чужих людей. Увесь світ для дитини повинен жорстко ділитися на «своїх» і «чужих». Чужому не можна відкривати двері. З чужим нема про що розмовляти в дворі. Від чужого на вулиці не можна приймати подарунки. Із чужим не можна нікуди йти, сідати в автомобіль, виїжджати на автобусі і т. і. Із чужими людьми ніколи не можна сідати в один ліфт.
4. Виховуйте в дітей спостережливість. Повірте, вона буде корисна як для них, так і для вас. Дитина повинна вміти уважно дивитися на всі боки й помічати все, що відбувається навколо. Діти часто помічають те, що ми, дорослі, пропускаємо «поза очима». Навчіть дитину не просто спостерігати, а ще й розповідати вам про все, що вона помітила незвичайного у дворі, на вулиці, навкруги, на дачі. Не виключено, що її дитячі спостереження приведуть вас до серйозних висновків.
5. Дитина повинна знати: усе, необхідне для неї, вона одержує від вас – батьків. У крайньому випадку, від когось, але у вашій присутності і, обов’язково, за вашим схваленням. Значить, нічого не можна підбирати на вулиці — ні яскравої іграшки, ні гарного папірця. Значить, ніколи й нічого не можна брати в незнайомих людей — ні морозива, ні тістечка, ні напоїв, ні цигарки, ні шприца.
6. Дитина не повинна приносити в будинок нічого з того, що вона все-таки може знайти у дворі або на дачі. Ні кинутої кимось іграшки, ні забутої авторучки, ні яскравої бляшанки, ні симпатичної пляшки, ні знайденої на лавці книги, ні викинутого кимось конверта з рідкісною маркою, ні бездомного собаки, ні приблудної кішки. Усе це може бути джерелом реальної або потенційної небезпеки.
7. Ніякі дитячі сльози ніколи не повинні стати мотивом для того, щоб ви послабили пильність. Ваше слово завжди повинно значити саме «ні», а не «мабуть». Дитина повинна твердо знати й розуміти слова «можна» і «не можна». Усе, що ви визнаєте припустимим для дитини (нова іграшка, собака, кішка), повинне пройти через ваші руки, бути перевірено вами й відповідним чином оброблено.
8. Навчіть дитину не розповідати «першому зустрічному» про ваш сімейний статок, місце роботи й посади батьків.
Діти - це батьківська відповідальність. Будьте пильними.


МАТЕРІАЛИ ДО ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ




ПАМ'ЯТКИ БАТЬКАМ-ВОДІЯМ ТА БАТЬКАМ-ПІШОХОДАМ







МУЛЬТФІЛЬМ " Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови"


Для дорослих
Соціальна реклама "Стривай!" . Використання мотошоломів
Соціальна реклама "Стривай!". Перевищення швидкості
Соціальна реклама "Стривай!. Паски безпеки

ПАМ'ЯТКИ ДЛЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ














ДЛЯ ПЕДАГОГІВ:дидактичні ігри та інформація в батьківські куточки

Особиста безпека дитини

Пам'ятка для батьків з охорони життя та здоров'я дитини

І. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ
1. Батьки повинні протягом року:
- віддавати дитину в руки вихователя;
- не дозволяти забирати дитину неповнолітнім дітям, незнайомим особам, особам, які знаходяться в нетверезому стані;
2. Не залишати в доступному місці сірники, вогнепальну зброю, колючі та ріжучі предмети, ліки.
3. Не дозволяти користуватися електричними приборами.
4. Не торкатися руками незнайомих предметів.
5. Оберігати дітей від укусів собак, кішок.
6. Оберігати дітей від отруєння рослинами, грибами, ягодами.
7. Під час купання в водоймищах не залишати дітей без нагляду дорослих, вчити їх плавати, знайомити з правилами поводження на воді..
8.Знайомити й дотримуватися правил дорожнього руху, визначати безпечні від руху транспорту місця для катання на велосипеді, для ігор з м’ячем.
ІІ. ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОРОЖНЬО -ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ
Необхідно:
1. Вчити дітей переходити вулиці на зелений сигнал світлофора, у встановлених місцях та підземних переходами.
2. Не дозволяти дітям з’являтися зненацька перед транспортними засобами.
3. Вчити дітей правильно обходити транспорт, що стоїть: автобус, тролейбус – позаду, трамвай – спереду.
4. Не дозволяти дітям самостійно їздити на громадському транспорті.
5. Не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги.
6. Не дозволяти дітям грати з м’ячем, кататися на велосипеді, ковзанах, санчатах, роликах на проїжджій частині дороги та поблизу неї – це може коштувати дитині життя.
7. Не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей.
8. Не подавати дітям негативних прикладів, порушуючи правила дорожнього руху.
ІІІ. ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТРАВМАТИЗМУ ПІД ЧАС ВІДПУСТКИ БАТЬКІВ
1. Забороняйте ходити до лісу без супроводу дорослих.
2. Під час перебування у лісі разом з дітьми не збирайте та не вживайте незнайомі гриби, ягоди, рослини.
3. Не розводьте у лісі багаття під час посухи: при виникненні необхідності в цьому, розмістіть вогнище на відкритому місці і після використання ретельно загасіть його та засипте землею.
4. Обстежте місця установки намету в лісі з метою уникнення небажаної зустрічі зі зміями, бджолами, мурахами тощо.
5. Для походу в ліс одяг дитини підбирайте таким чином, щоб оптимально захистити її від комах, кліщів та інших несподіванок.
6. Не засмічуйте навколишнє та не залишайте після себе жодних слідів свого перебування.
7.Дітям дошкільного віку дозволяється купатися у водоймі тільки з батьками.
ІV. ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД ДИТЯЧИХ ПУСТОЩІВ З ВОГНЕМ
Необхідно виконувати такі правила пожежної безпеки:
1. Зберігати сірники в місцях, не доступних дітям.
2. Не дозволяти дітям розводити багаття, включати електронагрівальні прилади тощо.
3. Не дозволяти дітям користуватися газовими приладами.
4. Тримати в недосяжних дітям місцях рідини, які легко займаються (бензин, ацетон, спирт тощо).
5.Не допускати перегляду телепередач дітьми без догляду дорослих.
6. Не залишати малолітніх дітей без догляду.
7. При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном 101.
V.ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ
1. Не залишати дітей одних, навіть на короткий час.
2. Навчайте дітей користуватися дверним вічком.
3. Не дозволятйе відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму.
4. Не дозволяйте дітям розмовляти з незнайомими людьми на вулиці.
5. Вчіть користуватися телефоном для виклику служби 101, 102, 103, 104.
6. Забороняти дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними.
7. Забороняти грати ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами..
8. Забороняйте користуватись ліфтом без супроводу дорослих, а також заходити у ліфт з незнайомими людьми.
9. Вчіть дітей звертатися за допомогою до людей, які працюють у правоохоронних органах.
10. Не дозволяйте дражнити тварин. Слід попереджувати зародження в дитині жорстокого відношення до „друзів наших менших”.
11. Постійно оглядайте дитячу кімнату, щоб до неї не потрапили небезпечні предмети. Постійно спостерігайте за іграми дітей.
12.Не дозволяйте самостійно користуватись комп'ютером, тим більше переглядати сайти, фільми, призначені не для дітей (жахи, насилля тощо). Бережіть нервову систему вашої дитини.