Щорічно з 25 листопада до 10 грудня у регіонах України, і в нашому дошкільному закладі зокрема, в рамках загальнонаціональної акції “16 днів проти насильства” проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок, тощо.
Ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року.
Основними завданнями Акції є:
-привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
-активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок в Україні;
-проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
-проведення місцевих або регіональних заходів, громадських слухань з питань попередження насильства в сім’ї, гендерного насильства та торгівлі людьми;
-підтримання представників соціальних закладів щодо популяризації соціального ефекту, результатів від звернення за допомогою при насильстві.
В закладі було оформлено батьківські куточки інформаційними стендами «Протидія насильству», розміщено брошури "Захисти себе від домашнього насильства". Вихователі пропонували перегляд відео батькам у Viber-спільнотах - соціальна реклама проти насильства в сімї "Не руйнуй!", українські зірки проти домашнього насильства "Розірви коло", "Час зупинити насильство" , "Домашнє насильство: Пандемія COVID -19 - це мрія для нападника та жахіття для держави", "Домашнє насильство: діти між двох вогнів".
Практичний психолог Зачинська О.П. провела теоретично-практичну консультацію з працівниками дошкільного закладу «Попередження насильства». В ході консультації вона ознайомила присутніх з нормативними документами щодо захисту прав дітей, видами насильства та способами їх попередження.
В період акції було проведено низку бесід та тематичних занять із дітьми «Права дитини», «Ми в дитсадочку як одна сім’я» під час яких на прикладах казкових героїв, особистих прикладах діти знайомились з правами та порівнювали вчинки героїв щодо порушення прав особистості. Закріплювали отримані знання переглядаючи та обговорюючи мультфільми "Дітям про насильство", "Як боротися з булінгом: поради для дітей"
Народна мудрість каже: «Дитина вчиться тому, що бачить у себе вдома". Батьки – приклад їй! Щаслива дитина може бути тільки у щасливих батьків! І тільки тоді дитина буде бачити весь світ щасливим!