14 жовтня в Україні відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Вшанування Пресвятої Богородиці Покрови – захисниці від ворогів має глибоке коріння і в Україні.
Традиція вшанування Покрови як покровительки українського війська перейшла від руських князів до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова. На свято Покрови козаки проводили ради, на яких вибирали нового гетьмана або членів старшини. Вшанування козаками Покрови позначилось і на топоніміці території їхнього проживання – сьогодні багато сіл в Україні носять назви “Покровка”, “Покровське”, “Новопокровка”.
У ХХ столітті козацькі традиції найяскравіше наслідувала Українська повстанська армія. Символічним днем утворення УПА вважається 14 жовтня 1942 року.
Задля збереження й розвитку національних військових традицій, військової доблесті та звитяги 14 жовтня Указом Президента України «Про День українського козацтва» від 07.08.1999 № 966/99 було офіційно затверджено Днем українського козацтва та Днем захисника України, який встановлено Указом Президента України «Про День захисника України» від 14.10.2014 № 806, а 14 липня 2021 року Верховна Рада України, зважаючи на значний вклад жінок у захист нашої держави, проголосувала за законопроект № 2325 «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України», згідно з яким «День захисника України» перейменовано на «День захисників і захисниць України».
З метою виховання та формування патріотично зрілої особистості, розширення і поглиблення національно-громадянських і військово-патріотичних уявлень і знань в нашому закладі дошкільної освіти також проведено низку заходів:
- тематичні заняття із вихованцями;
- спортивна розвага "Козацькі забави;
- перегляд мультфільмів та навчальних відео про козаків та їхні звичаї;
- виготовлення листівок для військовослужбовців до Дня захисників та захисниць України;
- участь старших вихованців у святковому концерті у віськовій частині А-3808.